اگر دین و دین داری خوب است پس چرا در کشور اسلامی اینقدر جرم، جنایت، دزدی یا اختلاس، دروغ، ریا، تظاهر، خیانت ، نا امنی باید فراوان باشد ؟ آنهایی که تظاهر بیشتر میکنند خطرناکترند .اگر دینداری به این کارهاست پس شما دیندار ترین مردم دنیا هستید. آدم به بیدین اطمینان کند مطمئن تر است تا یک  مسلمان بظاهر دیندار . مطمئناً شما پاسخ  قانع کننده ای برای سوال ندارید  .

?پاسخ سوال?

?بسم الله الرحمن الرحیم ?

سلام .
سوال شما شاید سوال خیلی از مردم باشد .
شما جامعه اسلامی دینی را با اجتماع اسلامی خلط کرده اید .
 دین چیست ؟ در تعریف کلی، دین برنامه انسان سازی است . تا زمانی که دیندار با دین مقایسه شود دین مورد اشکال واقع میشود؛ درصورتیکه دین برنامه عالم هستی است آیا شما هیچ گونه انحراف وکجی درآن می بینید ؟  حالا بعضی از مردم خود را با اصول دین نساخته  اند ،به دین چه ارتباطی دارد؟
به صدق بگویم: این درد ماهم هست؛  هم از خودمان ناله  داریم که چرا بوقتش دیندار نیستیم  وهم از بعضی از مردم .  دین برای ساختن ما است نه برای تاختن در کذا ،این را همگان قبول دارند. مشکل ما این است که دین  را با مردم بظاهر دیندار  میسنجیم . 
اگر شما دین را با مردم بسنجید(که ماهم شامل آن میشویم ) میبینید دین در متن ذات آنها فقط درحفظ ظاهر ظهور دارد نه در اعمال وکردارشان وتصدیق عرض بنده، رقابت در امور مستحبات است . مثلا درست کردن مسجد، هیئتها و اموری که تقدس ودین داریشان را بتوانند در قالب آن نشان دهند . و اما در امر واجباب قضاوت با خواندگان متن است . خطاب شما به گروه از افراد اجتماع است . ظاهر شریعت برایشان مطلوبتر از باطن شریعت است . ما هم قبول داریم که جامعه رنگ دین را دارد ولی مزه دین را ندارد. مثل میوه هایی مصنوعی در ظروف .همه کج است وپلاستیک.ظاهر زیبایی دارد . دین در تعریف بزرگان برنامه انسان سازی است.حالا چرا در جامعه دیندار انحراف بیشتر است باید گفت دین همچون یک زمین مستعد برای رشد استعدادهایی درونی ست . یعنی هرکس هر بذری درآن بکارد به بهترین شکل به کمال میرسد .حال چه خباثت باشد چه سعادت .
?اساس دین ظهور باطنهاست .? شرع متفرع بردین است که رفع نقص عقل میکند خوا عقلی ملکی باشد یا شیطانی و این یک امتیاز است نسبت به دیگر  جوامع ،اگر چنین نبود شما کامل ترین وبا تقوا ترین و عالمترین مردم را در دیندارن نمی یافتید و نقطه مقابل آن ، شقی ترین وخبیث ترینش را هم نمی دیدید.
اگر کسی میخواهد چه در سعادت چه درشقاوت نتیجه بگیرد بیاید دین دارشود  . نظر بنده این است دین بهترین بستر را برای ظهور نیات واغراضشان فراهم میکند. عیار دین با رفتار عموم مردم نسنجید .که رسول خدا -صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم- مردم را از حکم کردن به رای و قیاس باز داشته و فرموده است : اول کسی که قیاس کرد شیطان بود و هر کس در چیزی از دین خدا با رای خود حکم کند، از دین خدا خارج شده است»
این انصاف نیست وخارج از اصول منطقی وعقلی است .  شما دین را با دیندار حقیقی یعنی معصوم بسنجید ،با اولیا ی خدا بسنجیدو آنهارا با مردم بسنج  .چرا مردم را با دینداری شان می سنجید؟ که این جسارت بزرگی ست به جاعل دین و آوردنده ی دین.
امیدوارم با این مقدار قانع شده باشید.

نوشته شده در کانال

 

مشکات ولایت دار السلام الهی  @meshkatehvelayat

لینک کانال   https://telegram.me/meshkatehvelayat

 

 

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد