#شکاف

در کیفیت ضربت خوردن امام علی علیه السلام.
دو روایت نقل شده است.

در روايتِ اول بيان شده؛

در سحرگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان،امیرالمؤمنین علي علیه السّلام شرط اول کلمه لا اله الا الله وارد مسجد کوفه شد و در تاریکی شب چند رکعت نماز خواند،سپس به بام مسجد رفت و با صدای دلنشينش صوتِ اذان سر داد،هنگامی که آن حضرت بانگ اذان ميگفت،هیچ خانه ای در کوفه نبود مگر آنكه،ندايِ اذان آن بزرگوار،در فضايِ آن طنين انداز شود.
پس از اذان،آن حضرت از مأذنه پایین آمد و مشغولِ نماز شد،هنگامی که سر از سجده رکعت اول برداشت، شبیب بن بجره لعن الله، به سويِ حضرت حمله کرد،ولی شمشیرش به خطا رفت. بلافاصله ابن ملجم ملعون، به سويِ ايشان حمله کرد و با شمشیری که به ارزشِ هزار درهم خریداري و با هزار درهم زهر آغشته کرده بود، بر فرق مبارک آن حضرت ضربتی وارد كرد و #اربعین_امت را خاتمه داد.

 
روايت دوم؛
آنچه از شواهد و قرائن در متنِ روایتها نقل شده و به سند قولی و صوتی علامه حسن زاده آملی واستاد صمدی، امام به محض ورود به دربِ مسجد مورد حمله عبدالرحمن ابن ملجم مردای لعن الله قرار گرفت وبا اصابت شمشیر فرق سر مبارک حضرت با وجود عمامه شکافته شد ومنجر به شهادت ایشان  گرديد.
امام  قبل از شهادت وصیت کرد چون به ضربت شمشیر قاتلم کشته شدم به همان ضرب قصاص کنید و اگر قبل از قصاص حاجتی دارد ادا کنید.
چون امام شهید شد،امام حسن علیه السلام برای اجرای حکم از ابن ملجم خواست اگر حاجتی دارد بگوید او در جواب گفت آری حاجتی دارم گوشتان را نزدیک من کنید تا حاجتم را بگویم، امام حسن علیه السلام فرمود: دور شو عدو الله  و به یک ضربت شمشیر او را به هلاكت رساند.
راوی میگوید از امام پرسیدم آن ملعون چه حاجتی داشت؟
فرمود بخدا سوگند میخواست گوش مرا گاز بگیرد و از جای بکند!!

 

 

?عضو در کانال دارالسلام ? ??????

مشکات ولایت عقل و فطرت  کانال مشکات ولایت  @meshkatehvelayat

لینک کانال   https://telegram.me/meshkatehvelayatنظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد